Ako to funguje

Ako to vlastne funguje?

1. Stretnutie

Po vyplnení kontaktného formulára Vás budeme telefonicky kontaktovať do 24 hodín, objasníme si všetky Vaše požiadavky a potreby a dohodneme si prvé stretnutie.

Stretávame sa kdekoľvek,pokojne večer, cez víkend, vo vašom byte,v našej kancelárii alebo dokonca vo Vašej obľúbenej kaviarni - ako Vám to skrátka vyhovuje. Spoločne budeme hovoriť o Vašich nápadoch na prenájom a o našich službách.

2. Naša ponuka

Pozrieme sa na Váš byt a určíme cenu nájomného na základe aktuálnych trhových údajov, aby sme vám čo najefektívnejšie prenajali byt. Potom Vám čo najskôr(obvykle do 24 hodín), zašleme konkrétnu cenovú ponuku a prehľad služieb a výhod, ktoré dostanete od nás.

Ponuku schválite alebo upravíte. Našim cieľom je vždy nájsť kompromis medzi vašimi očakávaniami a našimi možnosťami.

Priorita: Šetríme v prvom rade Váš čas a peniaze!!

3. Peniaze posielame na váš účet

Po vzájomnej dohode a s ponukou podpíšeme klasickú nájomnú zmluvu a prevezmeme Váš byt. Od tohto momentu všetko preberáme my. Staráme sa o všetky starosti a riziká spojené s prenájmom a vy sa tešíte na bezstarostný príjem.

Pri GV č.2 sa stávame správcom Vašej nehnuteľnosti my. Prenajímate Vy, o všetko sa staráme my. (Pozrite si naše garantované varianty.)

Každý mesiac vám automaticky posielame Vaše peniaze, do bytu dostaneme podnájom, pravidelne kontrolujeme byt, opravíme prípadné vady a každých šesť mesiacov Vám zašleme správu/report o jeho stave.

Našim zákazníkom sme ušetrili

Priemer vypočítaný z reálneho funkčného obdobia.
12824

EUR


Na neuhradenom nájme
15422

EUR


Na opravách bytu a opatreniach proti poškodeniu
2480

hodín práce


Ušetrený Váš čas a námaha
824

prehliadok bytu


minimum času na 1 prehliadku je 39min. priemer

Ako prenajímať nehnuteľnosť na vlastnú päsť?

10 základných pravidiel ako prenajať byt
Chcete prenajať byt?

Z rozprávania známych určite poznáte celé ságy o peripetiách s nájomcami (v byte nájomkyňa nechala tri malé deti a psa, do mesiaca si nájomcovia odniesli všetok nábytok…zničili nám celý byt…atď).

Načo si teda treba pri prenájme bytu dávať pozor, čo nesmiete zabudnúť a čoho sa vyvarovať?
1.

Nepodcente zariadeniu bytu

Na začiatku je najlepšie poradiť sa s odborníkom (Garantovaný Prenájom.sk) ohľadom zariadenia bytu, jeho vybavenia a ceny.Naši profesionáli, ktorý majú niekoľkoročné skúsenosti, po obhliadke bytu poradia, či je byt potrebné dozariadiť, vymaľovať alebo vymeniť niektoré kusy nábytku.
2.

Priveľa inzerátov je na škodu

Keď pripravíte byt na prenájom, nasleduje etapa hľadania nájomníkov. Pokiaľ nemáte skúsenosti s prenájmami, je dobré osloviť profesionála, a nechať všetky náležitosti spojené s prenájmom naňho. Prípadne môžete byt inzerovať aj vy na dostupných serveroch a tak sa stať prenajímateľom na vlastnú zodpovednosť.Nie je vhodné oslovovať veľa záujemcov a myslieť si, že čím viac inzerátov, tým sa môj byt skôr prenajme. Nájomca to vníma tak, že byt sa nedá prenajať a majiteľ skúša všetko možné, aby byt prenajal.
3.

Byt pred obhliadkou upracte

Keď sa ozve potenciálny záujemca o obhliadku, je dôležité promptne reagovať a sprístupniť mu byt na obhliadku. Je lepšie, pokiaľ nájomca dopredu vidí fotografie bytu a pozná predstavy majiteľa o dĺžke prenájmu, spôsobe platieb a ďalších podmienkach. Byt by mal byť čistý, uprataný, aby nepôsobil zlým dojmom na nájomcov.

O fotografiách hovorí aj náš návod na stránke GarantovanýPrenájom.sk : Ako bezpečne prenajať nehnuteľnosť na vlastnú zodpovednosť, ktorý Vám po zaslaní e-mailovej adresy pošleme zadarmo!!
4.

Zmluva je dôležitá

Našli ste vhodného záujemcu? Dohodnite sa s ním na podmienkach. Je dobré si všetko ujasniť, aby v budúcnosti nevznikali nezrovnalosti. Základom je kvalitne vypracovaná zmluva, ktorá bude spĺňať všetky právne náležitosti a v ktorej budú zakotvené všetky dohodnuté podmienky. Zmluvy sa väčšinou podpisujú na dobu určitú – 1 rok, v prípade doby neurčitej je výpovedná lehota v súlade s príslušnými ustanoveniami občianskeho zákonníka.
5.

Vypýtajte si kauciu

Je potrebné určiť spôsob platenia – koľko nájmov chceme dopredu, ako sa bude platiť ďalšie nájomné (mesačne, štvrťročne). Pri zariadených, ale aj nezariadených bytoch je dobré si vypýtať kauciu (depozit), ktorá bude slúžiť na úhradu prípadných nedoplatkov na nájomnom, úhradu škôd spôsobených nájomcom a úhradu nedoplatkov na energiách.
6.

Uveďte pravidlá

V zmluve sa vymedzia aj ďalšie požiadavky nájomcu na vybavenie, zariadenie, platbu energií (aký je limit, čo v prípade prekročenia ich spotreby), odkedy sa nasťahuje, dokedy bude v byte bývať, akou formou sa dáva výpoveď, čo v prípade poškodenia, koľko ľudí môže v byte bývať. Pokiaľ máte problém s fajčiarmi a domácimi zvieratami, je nutné to zdôrazniť už na začiatku.
7.

Stanovte reálnu cenu prenájmu

Ako určiť cenu prenájmu?Pokiaľ prenajímate byt prvýkrát, je lepšie spýtať sa odborníka.Jedná sa o Alfu a Omegu stanovania tej”správnej ceny”, aby bola cena stanovená reálne, a s ohľadom na časový úsek hľadania nájomníka. Pokiaľ sa byt nedarí dlhšiu dobu prenajať, určite je problém v cene, pretože aj horšie vybavený byt sa prenajme, pokiaľ je dobrá cena.

Ceny prenájmov určuje najmä lokalita, stav nehnuteľnosti (rekonštrukcia, moderné zariadenie). Lepšie sa prenajímajú novostavby s parkovacím miestom v garáži, prípadne na vyhľadávanej ulici, alebo ktoré sú zariadené novým nábytkom. Cena prenájmu sa znižuje, keď je bytový dom nezrekonštruovaný, bez výťahu a v okolí je zlá možnosť parkovania a občianskej vybavenosti.
8.

Byt v pôvodnom stave prenajmete ťažšie

Nie všetky byty, ktoré sú v ponuke na prenájom sa prenajmú rýchlo. Viacerí majitelia nadhodnotili cenu bytu. Byty v pôvodnom stave so starším nábytkom sa prenajímajú ťažšie.

Ťažšie je prenajať aj luxusný byt vo vysokom štandarde, ktorý je kompletne zariadený a má aj parkovacie miesto. Pri nadštandardných bytoch sa ceny pohybujú od 1000 euro/mesiac a vyššie. V ponuke realitných kancelárií sa v súčasnosti nachádza niekoľko desiatok bytov s cenou vyššou ako 1500 euro/mesiac. Nadštandardné byty si väčšinou prenajímajú firmy pre svojich zahraničných manažérov.

Na Slovensku prevláda trend prenajímať úplne zariadené byty, čo je samozrejme finančne náročnejšie. Nábytok sa opotrebováva, po niekoľkých rokoch sa musí vymeniť.

Napríklad v Nemecku sa prenajímajú väčšinou nezariadené byty. V prípade záujmu si môže nájomca odkúpiť nábytok od pôvodného nájomcu za zostatkovú hodnotu. Majiteľ prenajíma zvyčajne len holobyt, bez zariadenia (bez kuchynskej linky, spotrebičov, skríň, postelí a dokonca aj bez umývadiel).

Na Slovensku sa za nezariadené byty považujú byty, ktoré majú kuchynskú linku so všetkými spotrebičmi (sporák, rúra, chladnička s mrazničkou) a sanitu (umývadla, WC, vaňa, prípadne sprchový kút).
9.

Najľahšie prenajmete byt v auguste

Najlepší čas na prenájom bytov je august. Vtedy väčšina študentov hľadá prenájom pred začiatkom školského roka. Okrem študentov si vtedy hľadajú prenájmy aj rodiny s deťmi, ktoré taktiež čakali na koniec školského roka, aby sa mohli nerušene presťahovať a neovplyvnili tým dochádzku svojich detí do školy. Naopak najslabšie mesiace na prenájom sú koniec kalendárneho roka (november, december) a koniec školského roka (jún, júl).
10.

Nezabudnite na daňový úrad

Byt je už prenajatý, zmluva podpísaná, peniaze na účte, ale ostáva ešte jedna dôležitá vec. Nezabudnite sa prihlásiť na daňovom úrade, že prenajímate byt a v daňovom priznaní odviesť daň z prenájmu bytu. Lebo skoro každý má “dobrého suseda”, ktorý nikdy nespí a nahlási to príslušným úradom aj za vás.
+

Nebojte sa prenajať s rozumom

Je predpoklad, že dopyt po bytoch na prenájom nebude utíchať vzhľadom k vysokým cenám bytov na predaj a problémom s hypotékami. Aj trend z okolitých krajín nám naznačuje, že pri vyšších cenách bytov si ľudia byty skôr prenajímajú ako kupujú.

Opatrnosti však nikdy nie je dosť a preto, ak sa nato necítite, poraďte sa s profesionálmi GarantovanýPrenájom.sk. Radi vám odpovieme a pomôžeme na tejto tŕnistej ceste.
a